KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15707215

nr 1570 7215

Sam Uhrdin

(1886-1964), Sverige

Oljemålning, Kvinnoporträtt. Signerad och daterad 1909, Olja på duk, bildmått: 51x45 cm, yttermått inklusive ram: 68x64

Kondition: skadad duk

Utrop:

3.000 kr

Såld:

1.500 kr

måndag 16 oktober 2023
kl 20:36:36

13/10 18:18:56 1      Vinnande bud

Sam Uhrdin

Läs mer om Sam Uhrdin